معرفی 25 رقم جدید کشاورزی تا پایان سال جاری

دکتر اسکندر زند به گزارش اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، با بیان اینکه تا پایان سال 96 ، 25 رقم جدید که شامل 5 رقم گندم ، 3 رقم جو و… تعدادی محصولات زراعی و باغی دیگر است به کشاورزان معرفی میگردد، تعداد کل یافته های جدید معرفی شده را در سال 96 ، 150 مورد اعلام کرد. وجه مشترک ارقام جدید متحمل بودن به کم آبی، بیماری ها و آفات و همچنین افزایش عملکرد می باشد. وی در ادامه از معرفی 30 آفتکش کم خطرتر و جدیدتر نیز تا انتهای سال خبر داد و همچنین با بیان اینکه 18% از کودهای بازار و 3% از سموم بازار تقلبی تشخیص داده شده و از تولید آنها ممانعت به عمل آمده است، از فرآیند نظارت بر کودها و سموم و کنترل کمی و کیفی آنها خبر داد.

رییس سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: این سازمان طی پروژه ای مشترک با موسسه تحقیقات سیمیت در زمینه گندم و جو نزدیک به 1700 لاین پیشرفته امید بخش گندم نان بهاره در حوزه آبی و گندم نان زمستانه در دیم کشت نموده است.

2 پاسخ
  • نسیم صولت
   نسیم صولت says:

   بنده از اقلیم محل سکونت شما اطلاعی ندارم . لطفا از جهادکشاورزی شهرستانتون سوال بفرمایید تا رقمی رو که سازگاری بیشتری با اقلیم شما دارد رو به شما معرفی کنند.ممنون

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *