گندم تیرگان

رقم گندم نان آبی که مناسب کشت در مناطق گرم و مرطوب است و به بیماری های بلایت فوزاریوم سنبله ، سفیدک پودری و زنگ زرد و قهوه ای است. از پتانسیل عملکرد دانه بالایی برخوردار است و کیفیت نانوایی خیلی خوبی دارد.

ذرت هیبرید سینگل کراس ۷۰۴

ذرت هیبرید سینگل کراس ۷۰۴: ذرت رقم ۷۰۴شرکت قزل مغان یک رقم نسبتا دیررس فائو ۷۰۰ می باشد، این بذر دارای پتانسیل بالا در مقابل بیماری و خوابیدگی است. دور بلال آن ۱۶ تا ۱۸، طول بلال ۵۲سانتی متر ، ارتفاع بوته ۳-۳.۵متر و وزن هزار دانه آن ۳۵۰گرم می باشد. شرکت قزل مغان سالانه هزار تن ذرت هیبرید ۷۰۴ تولید می کند و پس از انجام آزمایشات کیفی از طریق نمایندگی ها و شبکه رسمی توزیع شرکت، در سراسر کشور در اختیار کشاورزان قرار می دهد

سبزی و صیفی

شرکت قزل مغان توزیع کننده ارقام داخلی سبزی و صیفی در سطح کشور میباشد.

 

مدیرعامل شرکت قزل مغان به عنوان مدیرعامل نمونه استان انتخاب گردید

سازمان جهاد کشاورزی استان در مراسمی به مناسبت دهه فجر از کشاورزان و مدیرعاملین نمونه استان تقدیر به عمل آورد. در این مراسم از جناب آقای جمشید صولت نیز به پاس تلاش مستمر و بی وقفه در امر تولید و همچنین ارتقای همه ساله محصولات شرکت قزل مغان با اهدای لوح تقدیر و تندیسی قدردانی شد. گفتنی است این مراسم در تاریخ 21م بهمن ماه 1398 برگزار گردید

افتتاح کارخانه برنجکوبی قزل مغان با حضور دکتر غلامرضا پناه معاونت اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

به مناسبت دهه فجر و طی بازدید معاونت محترم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،مدیر کل تعاون استان ، فرماندار پارس آباد و همچنین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از معاونین ادارات مطبوعه ، برنجکوبی شرکت قزل مغان نیز به بهره برداری رسید. شرکت قزل مغان که از سال 1384 در زمینه تولید بذور کشاورزی فعال می باشد، اینبار نیز با تولید و بسته بندی برنج هاشمی مرغوب که در شالیزارهای شهرستان کشت می گردد، گامی دیگر در راستای حمایت از کشاورزان منطقه برداشته است. کارخانه قزل مغان در قلب شالیزارهای مغان قرار دارد و از این جهت هزینه حمل به کارخانه از شالیزار را برای زارعین به حداقل رسانده است. شرکت قزل مغان با بهره گیری از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا برنجی بسیار با کیفیت و مرغوب به هموطنان عزیز عرضه میدارد.

قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری بالاخره در جهت تقدیر از خودکفایی گندم افزایش یافت

بعد از مدتها پیگیری و مذاکرات با مسیولین نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی 98-97 که تا به امروز 1470 تومان اعلام شده بود، با 130 تومان افزایش 1600 تومان اعلام گردید. هرچند که این تاخیر به صورت ناخواسته  تمایل کشاورزان برای کشت این محصول را تحت اثر منفی خود قرار داده است، زیرا که زمان اعلام افزایش بهای گندم مقارن با اتمام فصل کشت این محصول استراتژیک شده است.