مدیرعامل شرکت قزل مغان به عنوان مدیرعامل نمونه استان انتخاب گردید

سازمان جهاد کشاورزی استان در مراسمی به مناسبت دهه فجر از کشاورزان و مدیرعاملین نمونه استان تقدیر به عمل آورد. در این مراسم از جناب آقای جمشید صولت نیز به پاس تلاش مستمر و بی وقفه در امر تولید و همچنین ارتقای همه ساله محصولات شرکت قزل مغان با اهدای لوح تقدیر و تندیسی قدردانی شد. گفتنی است این مراسم در تاریخ 21م بهمن ماه 1398 برگزار گردید

افتتاح کارخانه برنجکوبی قزل مغان با حضور دکتر غلامرضا پناه معاونت اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

به مناسبت دهه فجر و طی بازدید معاونت محترم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ،مدیر کل تعاون استان ، فرماندار پارس آباد و همچنین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از معاونین ادارات مطبوعه ، برنجکوبی شرکت قزل مغان نیز به بهره برداری رسید. شرکت قزل مغان که از سال 1384 در زمینه تولید بذور کشاورزی فعال می باشد، اینبار نیز با تولید و بسته بندی برنج هاشمی مرغوب که در شالیزارهای شهرستان کشت می گردد، گامی دیگر در راستای حمایت از کشاورزان منطقه برداشته است. کارخانه قزل مغان در قلب شالیزارهای مغان قرار دارد و از این جهت هزینه حمل به کارخانه از شالیزار را برای زارعین به حداقل رسانده است. شرکت قزل مغان با بهره گیری از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا برنجی بسیار با کیفیت و مرغوب به هموطنان عزیز عرضه میدارد.

قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری بالاخره در جهت تقدیر از خودکفایی گندم افزایش یافت

بعد از مدتها پیگیری و مذاکرات با مسیولین نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی 98-97 که تا به امروز 1470 تومان اعلام شده بود، با 130 تومان افزایش 1600 تومان اعلام گردید. هرچند که این تاخیر به صورت ناخواسته  تمایل کشاورزان برای کشت این محصول را تحت اثر منفی خود قرار داده است، زیرا که زمان اعلام افزایش بهای گندم مقارن با اتمام فصل کشت این محصول استراتژیک شده است.

معرفی 25 رقم جدید کشاورزی تا پایان سال جاری

دکتر اسکندر زند به گزارش اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، با بیان اینکه تا پایان سال 96 ، 25 رقم جدید که شامل 5 رقم گندم ، 3 رقم جو و… تعدادی محصولات زراعی و باغی دیگر است به کشاورزان معرفی میگردد، تعداد کل یافته های جدید معرفی شده را در سال 96 ، 150 مورد اعلام کرد. وجه مشترک ارقام جدید متحمل بودن به کم آبی، بیماری ها و آفات و همچنین افزایش عملکرد می باشد. وی در ادامه از معرفی 30 آفتکش کم خطرتر و جدیدتر نیز تا انتهای سال خبر داد و همچنین با بیان اینکه 18% از کودهای بازار و 3% از سموم بازار تقلبی تشخیص داده شده و از تولید آنها ممانعت به عمل آمده است، از فرآیند نظارت بر کودها و سموم و کنترل کمی و کیفی آنها خبر داد.

رییس سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: این سازمان طی پروژه ای مشترک با موسسه تحقیقات سیمیت در زمینه گندم و جو نزدیک به 1700 لاین پیشرفته امید بخش گندم نان بهاره در حوزه آبی و گندم نان زمستانه در دیم کشت نموده است.

بخش خصوصی عصای دست دولت برای خرید تضمینی گندم خواهد بود

1396/11/14

مهندس یزدان سیف در نشست خبری امروز از ثبت نام 1021 مرکز خرید تضمینی توسط بخش خصوصی در سامانه شرکت بازرگانی دولتی خبر داد و بیان داشت که تعاونی ها و شرکتهایی که امکان مباشرت و مشارکت در خرید تضمینی گندم در سال 97 را دارند تا پایان بهمن ماه میتوانند به منظور ارزیابی کیفی و کمی و نیروی انسانی در این سامانه ثبت نام به عمل آورند. وی همچنین ضمن بیان اینکه کشاورزان در سال جاری درآمدی نزدیک به 15 هزار میلیارد تومان از فروش گندم و چغندر قند داشته اند ، آن را شاهدی بر پویایی بخش کشاورزی برشمرده است. وی همچنین در ادامه با بیان اینکه این شرکت در تلاش برای بهره گیری از ظرفیت های تجاری در خرید تضمینی به منظور کمک به کاهش تصدی گری های دولت خبر داد و خاطر نشان کرد که در سال گذشته 16هزار تن آرد از کشور صادر شد در حالی که ظرفیت آسیابانی ما حدود 22 میلیون تن است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی